skotská celtic-rocková kapela založená v roce 1973 na Skye. mnoho jejich textů je ve skotské gaelštině. jádro skupiny tvoří bratři Rory (baskytara, píše hudbu) a Calum (perkuse, bicí, texty) MacDonaldovi, kteří většinu písní napsali. zpěvákem kapely byl do roku 1997 Donnie Munro, který odešel za kariérou v politice, která nevyšla, a teď tvoří sólově. novým zpěvákem se stal Bruce Guthro z Nového Skotska v Kanadě, zpěv gaelských písňí převzal Rory. kytara: Malcolm Jones; bicí: Iain Bayne; klávesy: Brian Hurren; bývalí členové: Robert MacDonald (akordeon), Blair Douglas (akordeon, klávesy), Campbell Gunn (vokály - jen velmi krátce), Richard Cherns (klávesy), Pete Wishart (klávesy), Donnie Munro (zpěv, kytara)


Nezařazené písně Video Překlad Karaoke
The Water Is Wide video

Runrig ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.


Přihlášení

Registrovat se

Runrigtexty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.