irská celticpunková kapela, zformovala se v roce 1982 v Londýně a od počátku byl jejím leadrem Shane MacGowan. Název kapely postupně vykrystalizoval z irského: "póg mo thóin" což v angličtině je něco jako "Pogue Mahone" a znamená: "polib mi zadek". Kapela největší úspěchy slavila v 80' a začátkem 90' let, kdy vydal několik hitových alb a singlů. MacGowan opustil kapelu v roce 1991 kvůli problémům s pitím, ale kapela pokračovala nejprve s Joem Strummerem (ex Clash) a pak se Spider Stacy (The Dubliners Dropkick Murphys),aby se nakonec rozpadla v roce 1996. V roce 2001 se skupina dal opět dohromady, žádný nový materiál nevydal a v roce 2014 se rozpadla definitivně. Poprvé se budoucí členové kapely setkaly v roce 1977 na koncertě Ramones a pak spolu vystupovaly v kapele The Millwall Chainsaws. V roce 1982 se k nim přidal akordeonista kapely Nips a první koncert nenechal na sebe dlouho čekat. První větší úspěchy jim pak přineslo když v roce 1984 předskakovaly kapele Clash. Label Stiff Records s nimi uzavřel smlouvu a vydal jejich první album Red Roses for Me, již pod zkráceným názvem Pogues, protože na původní název si stěžovali diváci BBC a byl cenzurován. Bohužel zpěvák MacGowan byl čím dál závislejší na alkoholu a jeho chování bylo nepředvidatelné, když kvůli němu kleklo v roce 1990 americké turné, kapela ho počátkem roku 1991 vyhodila. Shane si pak založil kapelu Shane MacGowan and The Popes a vydal s nimi ještě dvě alba.


Nezařazené písně Video Překlad Karaoke
Curse Of Love video
Every Man Is A King video
Haunted video
Honky Tonk Woman video
Jack's Heroes video
Johnny Come Lately (feat. Steve Earl) video
Just One Of Those Things
Miss Otis Regrets
Muirshin Durkin video
Paris St. Germain video
Rake At The Gates Of Hell video
The Bastard Landlord video
The Last Of McGee video
The Leaving Of Liverpool video
The Parting Glass (traditional song) video
The Star Of County Down video
Whiskey In The Jar video
Whiskey, You're The Devil video
Wild Rover video
Přehrát nezařazené písně

Správcem interpreta Pogues je IneM . Pokud objevíš, že je zde něco špatně, tak napiš správci.
Pokud chceš být také správcem, tak pošli žádost o správcovství. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.


Přihlášení

Registrovat se

Poguestexty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.