Oasis má 400 fanoušků · Stát se fanouškem

Oasis byla britská hudební skupina, která vznikla v Manchesteru roku 1991. Spolu s kapelami jako Suede, Pulp či Blur jsou nejznámějšími zástupci hudebního směru známého jako britpop. Skupina obyčejných chlapů na podpoře založena na snu stát se největší kapelou na světě, nepatří sice mezi nejoriginálnější. Vše ale dohánějí dokonalými melodiemi, obřím charismatem a nevídanou kvalitou všech písní (mnoho známých písní se ani nevešlo do alb). V jejich hudbě jsou znát vlivy starých rockových kapel jako Beatles, Rolling Stones, The Who, T. Rex, Neil Young a zároveň jejich vrstevníků Stone Roses a The Verve. Jejich písně se vezou na pozitivní vlně hudby a textů Noela Gallaghera a charakteristického zpěvu jeho bratra Liama. Texty jsou často bez uceleného významu, nejčastějšími tématy jejich hudby jsou sny stát se rockovými hvězdami (Rock'n roll star, Live Forever), antidepresivní písně (Cast No Shadow, Stop Cryin' Your Heart Out), upřímné písně o lásce (Wonderwall, Slide Away), nebo drogové až psychadelické hymny (Shakermaker, D'You Know What I Mean). Oasis se stali ve své zemi velmi rychle populárními a ještě před tím, než vůbec vydali své první album, vyprodávali kluby a plnili hlavní strany hudebních časopisů. Druhé album (What's The Story) Morning Glory? se stalo 2. nejprodávanějším albem v historii Velké Británie. Následoval legendární dvakrát vyprodaný megakoncert v Knebworthu, při kterém Oasis definitivně nakročili do éry velkých koncertů ve stadionech a halách. Oasis po zbytek kariéry sice už nikdy nepřekonali svá první 2 alba a došlo k postupnému odchodu 2 původních členů kapely. Koncertně ale patřili stále k nejlepším. V roce 2009 ale nadobro vyvrcholily odjakživa existující spory bratrů Gallagherů a po hádce před vystoupením na jednom z festivalů opustil Noel kapelu a založil projekt Noel Gallagher's High Flyin' Birds. Zbytek Oasis pokračuje ve stejém složení z roku 2009 pod názvem Beady Eye.


Nezařazené písně Video Překlad Karaoke
The Boy with the Blues video česky

Správcem interpreta Oasis je patmull . Pokud objevíš, že je zde něco špatně, tak napiš správci.
Pokud chceš být také správcem, tak pošli žádost o správcovství. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.


Přihlášení

Registrovat se

Oasistexty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.