Nótár Mary má 21 fanoušků · Stát se fanouškem

Nótár Mary (Mária Nótár) je maďarská popová zpěvačka romského původu. Narodila se ve Veszprému (Maďarsko) 2. července 1985. Život: Začala zpívat už od útlého věku, často hrávala se svým otcem v kapele. Její kariéra začala v roce 2002, poté, co ji objevil hledač talentů Bodi Guszti. V 16 letech natočila své 2 první sólová alba Hajnal csillag (2002) a Egyszer egy éjszaka (2002). Poté následovalo album Jeges szív (2004), za které získala zlatou desku. V roce 2005 účinkovala na romském festivalu Roma sztárparáde 2, ve kterém se stala více známou díky písni „Itt piros hol a piros“. V letech 2005–2006 natočila 2 alba s duety se synem Bodiho Gusztiho, Bodi Csabim. V roce 2007 natočila své další sólové album Cigánylány, které mělo úspěch, a patří dodnes mezi nejoblíbenější alba v Maďarsku. Rok 2010 byl pro Mary velmi úspěšný a to hlavně díky videoklipu „Rázd meg“ (z alba Rumcsaka), který dosáhl na YouTube více než 8 miliónu shlédnutí. ( zdroj wikipedia )

Nótár Mary ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.


Přihlášení

Registrovat se

Nótár Marytexty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.