Od 16. let hraje divadlo. Postupně v divadle A-studio Rubín Praha, Ha-divadle Brno a divadle Sklep Praha, s kterým dodnes vystupuje v nejúspěšnější hře „Mlýny“ a s nekterými členy v divadelní koláži „Piš Kafka piš“, ke které připravila i muziku. Spolupracuje s divadelní jednotkou Secondhand Women. Od roku 1992 se začíná zabývat muzikou, poprve jako zpěvačka skupiny Něžná žláza. V roce 1994 natáčí své první rockové album „Možnosti tu sou...“ s producentem a autorem většiny písní Michalem Pavlíčkem. Vzniká tak kapela Načeva, která často vystupuje live. Projekt má velký úspěch a píseň „Udržuj svou ledničku plnou“ se stává hitem i se svým natočeným klipem. O dva roky později r.1996 vychází cd „Nebe je rudý“ trip-hopově laděné, které natáčí už s novými muzikanty. Z tohoto cd nejvíce vyniká skladba „Měsíc, ke které je natočen videoklip a který získává cenu za nejlepší český klip toho roku. Album má velký úspěch na Radiu 1 a také koncerty jsou početně navštěvované. Kapela se opět rozpadá a Načeva se pouští do elektronických vod. Potkává anglického Dj-e Gus aka Lazlo Legezer /nyní kapela My Toys like me/, žijícího v té době v Praze a vzniká v roce 1998 experimentální album „Mimoid“, na kterém spolupracují také hudebníci z minulé desky, bubeník V.Pecha a basisita M.Koval. Desku representuje výrazný videoklip „Tvůj úsměv“. Toto album mělo největší úspěch u cizinců žijících v Praze a stále si hledá nové posluchače mezi mladými experimentátory. Po první mateřské dovolené v roce 2001 Načeva točí album „Fontanela“ s bubeníkem V.Pechou. Ke spolupráci oslovují manžele Ditrichovi z kapely Hypnotix a poté také P.Piňose a Létající koberec. Na albu se mísí elektronika s etnickými bubny a jinými minimalistickými nástroji spolu s hutnou melodickou basou. K albu je uspořádáno pár silných koncertů. Po druhé, delší mateřské pauze v roce 2007 vydává cd „Mami“ opět s Michalem Pavlíčkem a novým spolupracovníkem turntablistou Dj-em Five. V roce 2010 vychází její album zhudebněných textů dekadentních básníků "Sick Rose", nejnovější album "Milostný slabiky" z letoška vzniklo za přispění stránky hithit.cz.

Načeva ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.


Přihlášení

Registrovat se

Načevatexty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.