Michal Prokop má 18 fanoušků · Stát se fanouškem

Michal Prokop je slavný český zpěvák. V šedesátých letech u nás platil za nejlepšího soulového interpreta. Doprovázela ho kapela Framus Five. S ní nahrál alba Blues in Soul (1968) a Město ER (1971), kde na dlouhé titulní skladbě spolupracoval s básníkem Josefem Kainarem. V sedmdesátých letech se věnoval střednímu proudu a spolupracoval s divadlem Semafor. V roce 1980 se vrátil s méně podařeným albem Holubí Dante a s kapelou Framus 5. Po zákazu činnosti Vladimíra Mišíka (1982) řada muzikantů z jeho kapely Etc... přeběhla právě k Prokopovi. V této sestavě vydali album Kolej Yesterday (1984). Na dalším albu Nic ve zlým, nic v dobrým (1987) už byla ale sestava jiná. Posléze nahrával další alba a začal opět spolupracovat s kytaristou Lubošem Andrštem (který s ním hrál už v prvních Framus Five) a s houslistou Janem Hrubým (v kapele Framus 5 po rozpadu Etc...). Nedávno Prokop vydal album Sto roků na cestě.


Nezařazené písně Video Překlad Karaoke
Dlouhá
Kartáček na zuby video

Michal Prokop ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.


Přihlášení

Registrovat se

Michal Prokoptexty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.