Texty písní

texty písní

Martin Žák (* 1969) je český zpěvák, vypravěč, muzikant, multi-instrumentalista a textař, propagátor americké old-time country music, autor několika knih s hudební tematikou, člen countryové síně slávy, umělecký vedoucí skupiny Stará almara. Písně Martina Žáka, které jsou bez výjimky otextované do češtiny, podávají autentická svědectví o skutečných událostech ze života tehdejších amerických osadníků, horalů, farmářů, ale i vojáků, psanců a otroků. V pestré paletě hudebních programů a vystoupení připravuje Martin Žák také hudebně vzdělávací pořady a výchovné koncerty pro školy a školky. Děti v nich zábavnou a interaktivní formou seznamuje s kapitolami dějin osidlování Ameriky a života osadníků, tehdejšími písněmi, známými i téměř zapomenutými hudebními autentickými nástroji a s historií a stylem tradičního zpívání a muzicírování. Jako autor nahrávek, publikací a kulturních a vzdělávacích pořadů spolupracoval nebo spolupracuje s mnoha dalšími osobnostmi hudební i kulturní scény. Například s ilustrátorem a muzikantem Marko Čermákem, americkým hudebníkem Wayne Erbsenem, zpěvačkou Katkou García, s muzikanty Zdeňkem Jahodou, Petrem Surým, Jiřím Maškem, Appollon kvartetem, a dalšími. Na pořadech Martina Žáka často spolupracuje i herec, básník a spisovatel Miloň Čepelka a také taneční soubor Dvorana Country Dancers. Prostřednictvím vlastního nakladatelství Country Home působí jako vydavatel hudebních publikací, z nichž u řady z nich je také autorem, nebo spoluautorem.


Nezařazené písně Video Překlad Karaoke
MÁmo, nevÍm sÁm video
Hladové oči video

Správcem interpreta Martin Žák je flover01234 . Pokud objevíš, že je zde něco špatně, tak napiš správci.
Pokud chceš být také správcem, tak pošli žádost o správcovství. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.


Přihlášení

Registrovat se

Martin Žák texty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.