Texty písní

texty písní

Rusky: <b>Кино</b>. Je jedna z nejlepších ruských rockových skupin, založená v roce 1981 v Leningradu <b>Viktorem Tsoiem</b>, Alekseiem Rybinem a Olegem Valinským. Skupina působila jako "anti-sovětská" takže jako jiné rockové skupiny hrála jen v underground klubech a v bytech. V roce 1982 vydali své první album 45 (pojmenované podle jeho délky v minutách), které nahráli společně se skupinou Aquarium. Jejich páté album se stalo hitem, pojmenované <b>Noch</b> (Noc), vydané v roce 1986, přineslo skupině popularitu. Skupina se stala ještě více populární v roce 1988, kdy vydala album <b>Gruppa Krovi</b> (Krevní Skupina). Během dalších dvou let skupina vydala dvě alba, koncertovala v SSSR i v zahraničí s ohromným úspěchem až do <b>15. 8. 1990</b>, kdy Viktor Tsoi zemřel při autonehodě nedaleko hlavního města Lotyšska. Zbylí členové dokončili a vydali rozdělané album bez názvu, říká se mu <b>Черный Альбом</b> (Černé Album), protože obal je celý černý s bílým nápisem Кино. Popularita této skupiny byla tak šíleně obrovská, jako její fanoušci, že po Tsoiově smrti se po celém Sovětském svazu objevovaly nápisy na zdech, jako <b>“Цой жив!”</b> ("Tsoi žije!") a “КИНО”, dokonce i dnes se tyto nápisy někdy objevují. Všechny jejich písně a texty napsal a zpíval Tsoi. Je jasné, že po jeho smrti se skupina rozpadla. Jeho texty jsou charakteristické poetickou jednoduchostí, objevovaly se v nich představy svobody, ale celkově zpráva veřejnosti nebyla politicky zaměřená, byly zaměřené hlavně na život, svobodu, lásku a každodenní život. Jejich hudba bývá často přirovnávána k anglickým skupinám jako The Smiths, The Clash, Depeche Mode a Joy Division.


Nezařazené písně Video Překlad Karaoke
Малыш video česky

Kino ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.


Přihlášení

Registrovat se

Kinotexty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.