Jaroslav Ježek má 17 fanoušků · Stát se fanouškem

klavírista, hudební skladatel, dirigent, textař; *25.9.1906 Praha, +1.1.1942 New York; Základy hudebního vzdělání získal v ústavu pro zrakově postižené v Praze na Hradčanech vletech 1914-21. Kam byl nucen přestoupit ze 2.tř. obecné školy. Po nezdařené operaci šedého zákalu, kterým trpěl od svých tří let viděl pouze levým okem, také postiženým šedým zákalem. Poprvé veřejně vystoupil v r.1922 jako student "Hudebně pěveckého učiliště Dvořákeum", soukromého ústavu Antonína Heřmana. Zde se učil hrát na housle (1922-23). Na pražskou konzervatoř ke studiu klavíru nebyl přijat pro zrakovou vadu. Byl ale přijat přijat ke studiu kompozice pro skvělé schopnosti improvizovat. Zde byl v letech 1924-27 žákem Karla Boleslava Jiráka. (na dalších údajích se pracuje)

Jaroslav Ježek ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.