Gilbert O'Sullivan Gilbert O'Sullivan (rodným jménem Raymond Edward O'Sullivan) je irský zpěvák, písničkář a hráč na klávesové nástroje nejlépe známý především písněmi ze začátku sedmndesátých let 20. století Alone Again (Naturally), Clair a Get Down. Narodil se v irském Waterfordu 1. prosince roku 1946. Počátkem šedesátých let vystupoval ve skupině Doodles a Perfectsi Rick´s blues. Roku 1968 mu vyšel (sólový) neúspěšný singl ještě pod jeho původním jménem. Avšak o dva roky později má už jako Gilbert O'Sullivan svůj první hit Nothing rhymed. Následuje první album No matter how a s ním další ''pecky''. O rok později (roku 1972) vydává album Alone again, jenž se umísťuje na 1. místě americké hitparády a album Clair, které získalo 1. místo zase v té Anglické. Roku 1973 spatřuje světlo světa album Get down (též první místa v britských žebříčcích). Velmi úspěšné je i album I'm a writer, not a fighter také ze třiasedmdesátýho. Jenže od poloviny sedmdesátek jeho popularita prudce klesá. Vydal však ještě několik alb. Poslední pochází z roku 2015 (Latin ala G). Za svůj život jich tedy nahrál celkem osmnáct. Za mě tedy klobouk dolů a čest tomuto významnému folkovému zpěvákovi a kdo ví, jestli nás ještě něčím překvapí : ) https://en.wikipedia.org/wiki/Gilbert_O%27Sullivan


Nezařazené písně Video Překlad Karaoke
Clair video česky
Alone again (naturally) video česky
Get down video
Přehrát nezařazené písně

Správcem interpreta Gilbert O'Sullivan je FolkyLuky . Pokud objevíš, že je zde něco špatně, tak napiš správci.
Pokud chceš být také správcem, tak pošli žádost o správcovství. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.


Přihlášení

Registrovat se

Gilbert O'Sullivantexty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.