DVA má 3 fanoušky · Stát se fanouškem

DVA je české hudební duo Báry (ONA) a Jana (ON) Kratochvílových, kteří jsou známí taktéž z Divadla DNO. Duo vzniklo roku 2006 a do širšího povědomí vstoupili po vydání úspěšné desky Fonók v září 2008, za kterou obdrželi nominaci na cenu Anděl v kategorii alternativní hudby. Sami říkají, že hrají „tango, kabaret, cirkus, popsongy, kuchyňský beatbox, freakfolk, akustické elektro a elektrické akusto ve dvouvrstvém balení“. Své první album Fonók označují za „folklór neexistujících národů“, navazující album HU zase za „pop z neexistujících rádií“. Pro jejich hudbu jsou totiž typické texty ve vlastních vymyšlených jazycích (někdy připomínající například němčinu, maďarštinu, švédštinu,…). Uspěšně předvadělí koncerty i v zahraničí, m.j. v Polsku, Rusku, Norsku, Německu a na záčatku 2014 roku v USA.

DVA ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.


Přihlášení

Registrovat se

DVAtexty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.