Texty písní

texty písní

<b>Daniel Krob</b> (* 12. července 1966) je český hudebník a skladatel, bývalý kytarista skupin Arakain a Kreyson. Působil také v kapelách Ferat, Zeus, Kryptor, Pink Alternative. je český hudebník bývalý kytarista skupin Arakain, Kreyson, Ferat, Zeus, Kryptor a Pink Alternative. Do českého showbyznysu vstoupil v roce 1987 jako kytarista skupiny Arakain,[1] s níž v roce 1989 natočil její první řadové album Thrash The Trash, které se stalo nejprodávanějším albem Arakainu. Za 150 000 prodaných kusů také získalo zlatou desku.[1] Na přelomu let 1989–1990 člen heavy metalové skupiny Kreyson, pro niž vytvořil logo i přední stranu obalu jejího alba Anděl na útěku (prodáno přes 150 000 kusů).[1] Jako spoluautor jedné písně se podílel na první studiové nahrávce zpěvačky Anny K Já nezapomínám. Koncem roku 1992 opustil Kreyson a s nově vzniklou skupinou Zeus vydává desku The Little Heroe a působí nějaký čas i v Německu. Po návratu do ČR zakládá agenturu CAESAR Production a zkouší stát se nezávislým producentem. Na přelomu roku 2000 pod pseudonymem Daniel Daniel vydává album Motýl. V roce 2004 skládá hudbu k filmu režiséra Marka Dobeše Choking Hazard (2004) a bonusová DVD.[2] Pro Jakuba Smolíka skládá píseň Samotář , podle které je pak nazváno celé CD. Začátkem roku 2012 vydal retrospektivní CD Daniel Krob, s Alešem Brichtou ve vzpomínkovém programu "Arakain memorial" vystupoval ve skladbách Proč, Amadeus a Šeherezád, za zraněného kytaristu skupiny The Snuff odehrál jarní turné a v jejich videoklipové skladbě Boxed In nahrál sólo. Se svým triem v Praze předskočil skupině Gotthard a na podzim vystupoval na společném turné se skupinou Harlej po celé ČR. V roce 2013 dotočil svůj autorský projekt, instrumentální CD Magická kytara, v němž hraje kytarové skladby na klasickou kytaru. Daniel Krob v roce 2013 vystupoval na turné skupiny Citron, kde byl doprovázen bubeníkem Marty Voděrou (ex Brichta band, Dirty Game, Proximity) a Standou Jokielem na basu. V této sestavě se představil i na Metalfestu v Plzni a MOR 2013 ve Vizovicích. V roce 2014 vydává nové EP Šachmat z nového připravované CD Rock koně.

Daniel Krob ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.


Přihlášení

Registrovat se

Daniel Krobtexty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.