Avantasia má 619 fanoušků · Stát se fanouškem

Tobias Sammet's Avantasia je projekt frontmana neměcké skupiny Edguy, Tobiase Sammeta, na kterém se podílí celá řada slavných rockových i metalových zpěváků či hudebníků. Avantasia vznikla v roce 1999. Projekt byl původně koncipován jako metalová opera, v současnosti se nejvíce můžeme setkat s termínem rocková opera. Hudebně Avantasii můžeme zařadit na pomezí těchto subžánrů: melodic metal (power/speed/symphonic), heavy metal, hard rock, AOR, na posledním albu jsou zřetelné i prvky gospelu. Některé skladby jsou stylizované do pop rocku. Význam slova Avantasia: Složenina slov Avalon a Fantasia. Označuje tedy "svět mimo lidskou představivost".

Avantasia ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.