Polská skupina, založena v 1967 roku studenty architektury v Krakově jako kabaret a kapela. Hudebnicí sami řikali, že dělají "kermis a cirkus s liryckyma přestavkama", přez to velmi dobře zpracovavali a zhudebnovali básně. Na začatku spolupracovali: M. Grechuta (zpěv), J. K. Pawluśkiewicz (klavír), Zbigniew Wodecki (housle), Anna Wójtowicz (cello), Tadeusz Dziedzic (kýtara). Už v 1967 vyhrali cenu Grand Prix na festivalu studentské písní a pak třikrat (1968, 1969, 1971) ceny na Festivalu Polské Pisní v Opoli. Na prvních dvou deskach s Grechutou (Martek Grechuta & Anawa a Korowód) spolupracovali se skupiny taky Marek Jackowski (kýtara a bas) a Jacek Ostaszewski (flet). V 1972 skupina se rozloučila s Grechutou. Odešli taky Ostaszewski a Jackowski (založilí skupinu Osjan, pozdějí Ostaszewski - Maanam). Zpěvakem stal se Andrzej Zaucha (dřiv: Dżamble). Se Zauchou nahrali jedno album (Anawa), kde s basněmi se míha moderní jazz-rock a skupina se rozešla. V 1976 Pawluśkiewicz přemlouvil Grechutu k nahrání musikálu k textům Stansława Ignacyho Witkiewicza (Biała Lokomotywa) a od te doby opět spolupracovala s Grechutou a fungovala až do roku 2003. J.K. Pawluśkiewicz odešel se souboru v roku 1980.


Nezařazené písně Video Překlad Karaoke
Kantata video

Anawa ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.


Přihlášení

Registrovat se

Anawatexty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.