ACϟDC má 3104 fanoušků · Stát se fanouškem

<u><b>ACϟDC</b></u> je australská hard rocková skupina, kterou v roce <b>1973 v Sydney</b> založili bratři Angus a Malcolm Youngovi. Kapela samotná o sobě tvrdí, že to, co hrají, je pouze Rock and Roll. Od dob jejich vzniku stojí v pozadí jako mentor starší bratr Malcolma a Anguse, <b>George Young</b>. Největší ranou pro skupinu bylo úmrtí frontmana <b>Ronalda Belforda Scotta</b>, který zemřel <b>19/02/1980</b> zřejmě na otravu alkoholem. Po úvahách o ukončení činnosti si kapela našla nového zpěváka, neboť usoudili, že by si Bon Scott přál, aby pokračovali. Stal se jím <b>Brian Johnson</b> z kapely Geordie, jehož pěvecké kvality Bon Scott za života oceňoval. S ním bylo vydáno druhé nejprodávanější album celé hudební historie, <b><i>Back In Black</i></b>, s více, než <b>50 miliony prodaných kopií</b>. V poslední době proběhlo mnoho změn v sestavě. Před několika lety ze zdravotních důvodů opustil kapelu její zakládající člen a rytmický kytarista <b>Malcolm Young</b> pro stařeckou demenci. (Byl nahrazen synovcem bratří Youngů <b>Steviem Youngem</b>, který s kapelou již dříve vystupoval.) Poté byl nucen kvůli domácímu vězení kapelu opustit bubeník <b>Phil Rudd</b> (nahrazen Chrisem Sladem, také s ACϟDC již dříve vystupoval), dále z kapely (snad dočasně) odešel v průběhu turné k albu ROCK or BUST v roce 2016 kvůli zdravotním problémům s ušima zpěvák a frontman <b>Brian Johnson</b> a také <b>Cliff Williams</b>, basový kytarista, který se nechal slyšet, že po konci letošního turné k desce ROCK or BUST ukončí aktivní kariéru a odejde do hudebního důchodu. Jediný zakládající aktivně působící člen je tedy sólový kytarista Angus McKinnon Young. Na koncertní šňůře <b>ROCK or BUST</b> Briana nahradil zpěvák kapely <b> Guns and Roses</b>,<b> Axl Rose</b>. ACϟDC tedy koncertují nyní ve složení <b>Axl Rose</b> (zpěv), <b>Angus McKinnon Young</b> (sólová kytara), <b>Stevie Young</b> (doprovodná kytara), <b>Clifford Williams</b> (baskytara) a <b>Chris Slade</b> (bicí). Jejich (zatím) posledním albem je <i><b>ROCK or BUST</b></i> z přelomu listopadu a prosince 2014.


Nezařazené písně Video Překlad Karaoke
Big Gun video česky karaoke
Rockin' In The Parlour video česky karaoke
Fling Thing video česky
Carry Me Home video česky
Snake Eye video česky
Borrowed Time video
Down On The Borderline video
Cyberspace video
Přehrát nezařazené písně

ACϟDC ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.