Biografie

Selena Gomez je americká zpěvačka a herečka, známá díky seriálu televize Disney Channel - Kouzelníci z Waverly, který získal cenu Emmy. Zpěvačka v seriálu ztvárnila roli postavy Alex Russo.

Selena Marie Gomez přichází na svět 22. července 1992 v New Yorku. Jméno Selena dostává podle zpěvačky tejano music Seleně. Otcem je Ricardo Gomez, matkou Mandy Teefey (bývalá divadelní herečka). Krátce po narození se s rodiči stěhuje do Grand Prairie (město v Texasu).

V pěti letech se její rodiče rozvádí. O dva roky později, tedy terpve v Selenině sedmi letech, startuje hereckou kariéru díky roli v dětském televizním seriálu Barney & Friends, kde poznává svou nejlepší kamarádku Demi Lovato (ze seriálu Camp Rock). Také začíná účinkovat v různých reklamních spotech firem Hasbro, Wal-Mart a T.G.I Friday's. V jedenácti letech (2003) dostává malou roli ve filmu Spy Kids 3D. Objevuje se i ve filmu Walker, Texas Ranger: Trial by Fire. První hlavní filmová role se ji dostává ve filmu Brain Zapped, kde ztvárňuje postavu Emily Grace Garcia.

O dva roky později (2004) ji objevuje v rámci celosvětového castingu společnost Disney; účinkuje ve třech epizodách seriálu "Hannah Montana" a v seriálu The Suite Life of Zack & Cody. V roce 2007 vyhrává casting a získává roli Alex Russo v seriálu Kouzelníci z Waverly.

V dalším roce účinkuje v animovaném filmu Horton Hears a Who! a ve filmu Moderní Popelka 2. Také vyhrává casting na roli v připravovaném filmu "Program na ochranu princezen". Tentýž rok (2008) uzavírá smlouvu se společností "Hollywood Records" a nahrává své debutové album Kiss & Tell, které vychází v září 2009.

Se svými přáteli ze společnosti Disney (Jonas Brothers, Miley Cyrus a Demi Lovato) nazpívává a natáčí klip "Send it on". Píseň se dostává do prvních příček všemožných hudebních žebříčků.

V roce 2010 vydává své druhé album A Year Without Rain (v překladu "rok bez deště"), které zároveň vychází ještě ve verzi deluxe, obsahující navíc některé remixy svých písní.

Biografii zpracoval Daniel Fiala

Diskografie

Nejúspěšnější hity


Přihlášení

Registrovat se
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.