Biografie

Ewa Farna je českou zpěvačkou polské národnosti, zaměřenou na popovou až pop-rockovou hudbu. Se svým debutovým hitem "Měls mě vůbec rád" bodovala v českých televizních i rádiových hitparádách. Její další singl "Jaký to je" použila TV Prima jako úvodní znělku seriálu Ošklivka Katka. Ewa je také úspěšná v Polsku.

Ewa se rodí 12. srpna roku 1993 v Třinci (pochází z české části Těšínsko) a žije v nedaleké Vendryni. Již odmala se věnuje studiu hudby. Pět a půl roku dochází na ZUŠ v Třinci a po dva roky rozvíjí své pohybové schopnosti se souborem Rytmika. Mezi oblíbené aktivity Ewy patří sport, jemuž se i aktivně věnuje s oddílem sjezdového lyžování Ski Beskyd Velká Rača.

S prvními úspěchy se střetává již ve 13ti letech, kdy vysílá svůj první a hnedle velmi úspěšný singl "Měls mě vůbec rád" a vydává album stejnojmenného názvu. V Polsku album vychází také a to pod názvem Sam na sam.

Ewa Farna získává za svou dosud relativně krátkou kariéru několik ocenění a úspěchů v celostátních hudebních soutěžích, ve kterých ji konkuruje třeba Lucie Bílá nebo Lucie Vondráčková.

Ewa umí hrát na bicí, klavír a kytaru

O rok později (2007) vydává druhé album, nesoucí název Ticho. Albu se opět dostává pozitivních ohlasů a to jak ze strany fanoušků a poslouchačů, tak i médií. Album Ticho vychází také v Polsku pod názvem Cicho. Křestu alba v Česku se zhošťuje Lucie Bílá, se kterou následně Ewa absolvuje turné jako její host; na každém koncertě zazpívá pár svých písní a spolu s Luckou Bílou také hit "Láska je láska". Ewa vyráží na své historicky první turné o 18ti zastávkách, ze kterého vydává CD a DVD Blíž ke hvězdám. Objevuje se v seriálu Ošklivka Katka a v polském seriálu Hela w opalach. Vystupuje jako předskokanka na turné skupiny No Name.

Roku 2009 vychází Ewě její třetí česká deska Virtuální. Na podporu této desky procestovala stejnojmenné turné. V tomto roce obhájila post bronzové slavice a získala také několik polských cen. soutěži o nejlepší album roku Ewa vyhrává se svým druhým polským albem Cicho a to ve veliké konkurenci. Tímto vítězstvím se Ewě pomalu, ale jistě otevírá cesta k evropské kariéře - velikost polského trhu není právě zanedbatelná.

V roce 2010 vyhrává cenu Anděl v kategorii Zpěvačka roku. Nazpívala českou (s Janem Bendigem) a polskou (s Kubou Molędou) verzi oficiálního soundtracku k filmu Camp Rock 2. Vychází jí třetí polská deska Ewakuacja. Na sklonku roku hostuje na turné skupiny Čechomor. Opět obhájuje bronzovou příčku v anketě Český slavík a i v tomto roce se jí dostává ocenění i na polské půdě.

Ewa se v roce 2011 stala také moderátorkou cen Anděl, jejím spolumoderátorem byl Tomáš Klus.

V sezóně pro rok 2013 byla Ewa Farna spolu s Pavlom Haberou a Ondřejem Soukupem vybrána jako porotkyně soutěže Česko Slovenská Superstar. Téhož roku vydává Ewa své polské čtvrté řadové album a 10 celkové s názvem (W)inna. Z které v roce 2013 vypouští singly Znak a Ulobiona rzecz. Je to Ewino první dospělé album, na kterém se podílela autorsky.

V říjnu ukončuje studium na varšavských právech kvůli časové tísni a práci, zdravotním problémům a rodině. Ewa rok 2013 zakončuje českou promo pisní Oblíbená věc z nového alba, které vychází v roce 2014.

Na jaře roku 2014 Ewa vypouští do eteru první vlaštovku z nového CD pod názvem Leporelo. Tato písen je předzvěstí nástupce 5 let starého alba Virtuální. V létě 2014 Ewa vypouští již třetí singl Tajna misja z polské desky (W)INNA?.

Biografii zpracoval Daniel Fiala

Diskografie

Nejúspěšnější hity


Přihlášení

Registrovat se
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.