Biografie

Ewa Farna je českou zpěvačkou polské národnosti, zaměřenou na popovou až pop-rockovou hudbu. Se svým debutovým hitem "Měls mě vůbec rád" bodovala v českých televizních i rádiových hitparádách. Její další singl "Jaký to je" použila TV Prima jako úvodní znělku seriálu Ošklivka Katka. Ewa je také úspěšná v Polsku.

Ewa se rodí 12. srpna roku 1993 v Třinci (pochází z české části Těšínsko) a žije v nedaleké Vendryni. Již odmala se věnuje studiu hudby. Pět a půl roku dochází na ZUŠ v Třinci a po dva roky rozvíjí své pohybové schopnosti se souborem Rytmika. Mezi oblíbené aktivity Ewy patří sport, jemuž se i aktivně věnuje s oddílem sjezdového lyžování Ski Beskyd Velká Rača.

S prvními úspěchy se střetává již ve 13ti letech, kdy vysílá svůj první a hnedle velmi úspěšný singl "Měls mě vůbec rád" a vydává album stejnojmenného názvu. V Polsku album vychází také a to pod názvem Sam na sam.

Ewa Farna získává za svou dosud relativně krátkou kariéru několik ocenění a úspěchů v celostátních hudebních soutěžích, ve kterých ji konkuruje třeba Lucie Bílá nebo Lucie Vondráčková.

Ewa umí hrát na bicí, klavír a kytaru

O rok později (2007) vydává druhé album, nesoucí název Ticho. Albu se opět dostává pozitivních ohlasů a to jak ze strany fanoušků a poslouchačů, tak i médií. Album Ticho vychází také v Polsku pod názvem Cicho. Křestu alba v Česku se zhošťuje Lucie Bílá, se kterou následně Ewa absolvuje turné jako její host; na každém koncertě zazpívá pár svých písní a spolu s Luckou Bílou také hit "Láska je láska". Ewa vyráží na své historicky první turné o 18ti zastávkách, ze kterého vydává CD a DVD Blíž ke hvězdám. Objevuje se v seriálu Ošklivka Katka a v polském seriálu Hela w opalach. Vystupuje jako předskokanka na turné skupiny No Name.

Roku 2009 vychází Ewě její třetí česká deska Virtuální. Na podporu této desky procestovala stejnojmenné turné. V tomto roce obhájila post bronzové slavice a získala také několik polských cen. soutěži o nejlepší album roku Ewa vyhrává se svým druhým polským albem Cicho a to ve veliké konkurenci. Tímto vítězstvím se Ewě pomalu, ale jistě otevírá cesta k evropské kariéře - velikost polského trhu není právě zanedbatelná.

V roce 2010 vyhrává cenu Anděl v kategorii Zpěvačka roku. Nazpívala českou (s Janem Bendigem) a polskou (s Kubou Molędou) verzi oficiálního soundtracku k filmu Camp Rock 2. Vychází jí třetí polská deska Ewakuacja. Na sklonku roku hostuje na turné skupiny Čechomor. Opět obhájuje bronzovou příčku v anketě Český slavík a i v tomto roce se jí dostává ocenění i na polské půdě.

Ewa se v roce 2011 stala také moderátorkou cen Anděl, jejím spolumoderátorem byl Tomáš Klus.

V sezóně pro rok 2013 byla Ewa Farna spolu s Pavlom Haberou a Ondřejem Soukupem vybrána jako porotkyně soutěže Česko Slovenská Superstar. Téhož roku vydává Ewa své polské čtvrté řadové album a 10 celkové s názvem (W)inna. Z které v roce 2013 vypouští singly Znak a Ulobiona rzecz. Je to Ewino první dospělé album, na kterém se podílela autorsky.

V říjnu ukončuje studium na varšavských právech kvůli časové tísni a práci, zdravotním problémům a rodině. Ewa rok 2013 zakončuje českou promo pisní Oblíbená věc z nového alba, které vychází v roce 2014.

Na jaře roku 2014 Ewa vypouští do eteru první vlaštovku z nového CD pod názvem Leporelo. Tato píseň je předzvěstí nástupce 5 let starého alba Virtuální. V létě 2014 Ewa vypouští již třetí singl Tajna misja z polské desky (W)INNA?. 7. listopadu vyšla jeho česká verze "Leporelo".

Pro internetovou televizi Playtvák vytvořila vlastní seriál, při této příležitosti vznikla předělávka hitu "All about that Bass" zpěvačky Megan Trainor s názvem "Boky jako skříň". V rádiích se stal velkým hitem, ale pro vydání na hudebním nosiči nebyla autorská práva.

Během vydávání singlů z desk Leporelo, W(inna) a jazzového Inna - jmenovitě "Z nálezů a krás", "Rutyna" a "Tu" - vznikla píseň do úvodu druhé série seriálu Vinaři, "Víno je grunt", na které se s Ewou podílel František Segrado a Johana Freywaldová.

.

V roce 2016 se v anketě Žebřík stala zpěvačkou roku a vydala singl "Na ostří nože", v jehož videoklipu si zahráli osobnosti českého showbussinesu v čele s Jaromírem Jágrem. K desetiletému výročí kariéry uspořádala 11. listopadu 2016 koncert v pražském Forum Karlín v podobě show s tanečníky a hudebními hosty (např. s Klárou Vytiskovou, slovenským raperem Majkem Spiritem nebo Tomášem Klusem).

Rok 2017 začal premiérou filmu Všechno nebo nic, k jehož české verzi nahrála Ewa písničku stejného jména. Následovalo vypuštění singlů "Bumerang" a "Echo". Podzim se nesl v duchu premiér dokumentu o Ewině životě a kariéře, kterých se osobně zúčastnila, a svatbou s dlouholetým kolegou Martinem Chobotem. Posledním významným počinem bylo vydání písně "Vánoce na míru" pro reklamní kampaň internetového obchodu Mall.cz.

Biografii zpracoval Daniel Fiala

Diskografie

Nejúspěšnější hity


Přihlášení

Registrovat se
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.