Billy Talent má 1529 fanoušků

Zajímavosti interpreta

 • Na Billy Talent se přejmenovali až v roce 2001, do té doby vystupovali pod jménem Pezz. V České republice se proslavili především díky singlům "Surrender", "Red Flag" nebo "Fallen Leaves". Poprvé u nás vystoupili 3. června 2007 v Praze jako předkapela skupiny My Chemical Romance. (DevilDan)
 • Prvopočátky Billy Talent sahají ještě do dob středoškolských studií jejích členů. Společně navštěvovali kanadskou střední školu Our Lady of Mount Carmel, kde spolu Ben Kowalewicz s Jonathanem Gallantem založili kapelu To Each His Own. Později k sobě přibrali ještě Aarona Solowoniuka a nakonec na středoškolské soutěži talentů potkali Iana D’Sa, který tam vystupoval s jinou skupinou. Ta však zanikla a tak se Ian přidal k „To Each His Own“. (DevilDan)
 • Postupem času si hudebníci vymysleli nový, jednoslovný název své skupiny – přejmenovali se na Pezz a hráli směsici grunge a hip hopu. V roce 1994 vyšlo první společné album skupiny Pezz, které se jmenovalo Demoluca. Další následovalo v roce 1998 a jmenovalo se Watoosh! Tato deska byla vydána ve spolupráci se studiem Great Big Music. (DevilDan)
 • V roce 1999 vznikl spor o název s další kapelou stejného názvu z Memphisu. Předchůdci Billy Talent nakonec ustoupili a zvolili nový název. Inspirací jim bylo dílo Michaela Turnera Hard Core Logo (kniha, později zfilmována) a nový název byl vybrán podle jména hlavního hrdiny, který se jmenoval Billy Tallent. (DevilDan)
 • Hudebníci s novým jménem změnili i styl své hudby. Začali hrát agresivnější, punk rockovou muziku a právě i díky této změně našli spoustu nových fanoušků. S rostoucím zájmem publika rostl i zájem nahrávacích studií. V roce 2001 podepsali Billy Talent novou smlouvu s Atlantic Records a Warner Music Canada. (DevilDan)
 • Billy Talent vystoupili v České republice znova a sice 29. června 2010 jako předskokani americké punkrockové skupiny Green Day na jejich Open Air koncertu na Výstavišti Incheba Expo Praha. Vystoupili také v Hradci Králové na 16. ročníku festivalu Rock for People, kde znovu vystoupí na 19. ročníku 2013 jako jeden z hlavních headlinerů (DevilDan)
 • V roce 2012 vystoupili v ČR během svěho turné po střední a západní Evropě v pražskě Lucerně, kde byl koncert beznadějně vyprodaný. (DevilDan)

Kingdom of Zod

 • Během koncertu na Rock am Ringu tuhle skladbu kapela zahrála jako vzkaz Donaldu Trumpovi, přičemž publikum ji, na Benův pokyn, doprovázelo vztyčenými prostředníky... (Ramon45)

This Is How It Goes

 • Písnička je napsáno o boji s roztroušenou sklerózou kterou trpí Aaron. (horsinQa)
 • Sám Benjamin Kowalewicz uvedl, že tato píseň pojednává o jednom jeho kamarádovi, který má roztroušenou sklerózu (multiple sclerosis). 17 března 2006 se Aaron Solowoniuk svěřil v dopise svým fanouškům, že oním kamarádem je on. . (MIKI05)

Try Honesty

 • Toto video se natáčelo ve psychiatrické léčebně ve Whitby, Ontario. (lenka_K)

Přihlášení

Registrovat se
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.